Myšlienka vytvoriť metodickú príručku pre učiteľov

od autora: | 21. júna 2017

Počas posledného obdobia sa sústredene venujeme téme, ako dostať do škôl technológie, ktoré dokážu učiteľom zjednodušiť prácu a zároveň výrazným spôsobom zlepšiť výchovno-vzdelávací proces.

Pri našich prezentáciách 3D technológii a jej využitia vo výchovno-vzdelávacom procese však narážame na prozaické problémy. Tými sú strach z neznalosti technológie.

Ale žiaľ, ukazuje sa podstatne závažnejší problém, ktorý odkrýva dosiaľ opomenuté nedostatky. Definovali sme štyri základné okruhy:

  1. myšlienková teória – sofvérová logika
  2. základy technológií
  3. práca s kontextom
  4. dialóg

A práve to je impulz, prečo padlo jednoduché zadanie vytvoriť metodickú príručku pre učiteľov. Účel bol jednoznačný, poukázať, že technológie majú svoje pevné miesto vo výchovno-vzdelávacom procese. Taktiež sme chceli ukázať, že sa nových technológií netreba báť, práve naopak.

Pripravovaná metodická pomôcka

Úvod do technológií 21. storočia

predstavuje jedinečnú možnosť získať základné informácie o svete 3D a aplikovať tieto poznatky do vzdelávacieho procesu tak, aby sme sledovali tri základné okruhy:

  1. vlastný duševný rozvoj,
  2. sociálne zručnosti,
  3. minimálne technické zručnosti.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Môžete zakúpiť