Verejnosť môže pripomienkovať projekt Digitálne vybavenie škôl

od autora: | 27. januára 2023

zdroj: TASR

Pripomienky k projektovej dokumentácii je možné zaslať do 10. februára. Materiál je zverejnený na webe ministerstva školstva.

Bratislava 27. januára (TASR) – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR sprístupnilo na verejné pripomienkovanie projektovú dokumentáciu s názvom Digitálne vybavenie škôl. Informuje o tom rezort školstva na svojom webe.

V súlade so špecifickými odporúčaniami pre Slovensko na roky 2019 a 2020 a plánom obnovy je cieľom projektu realizovať opatrenia na zlepšenie kvality vzdelávania a priblíženie sa sa k plnej digitálnej vybavenosti na vstupnej úrovni všetkých základných a stredných škôl na Slovensku. 

Motiváciou projektu je vďaka nákupu a inštalácii digitálneho vybavenia a softvéru podporiť aktívne využívanie digitálnych technológií vrátane využívania a vytvárania digitálneho vzdelávacieho obsahu vo vzdelávacom procese,” uvádza sa na webe ministerstva. Projekt premostí nerovný prístup, napríklad zo socioekonomických dôvodov alebo na základe vidieckeho-mestského pôvodu, keďže pre všetky školy bude platiť jednotný štandard vybavenia. 

Vďaka investíciám do technologického vybavenia učiteľov sa podľa rezortu školstva odbúra bariéra na strane učiteľov v prípade on-line vzdelávania, zadávania a kontrolovania úloh alebo prípravy na vyučovanie. “Vybavením všetkých škôl na Slovensku na vstupnú digitálnu úroveň sa dosiahne to, že všetci žiaci budú mať rovnocenný prístup k technológiám,” doplnili z MŠVVaŠ SR.

Pripomienky k projektovej dokumentácii je možné zaslať do 10. februára. Materiál je zverejnený na webe ministerstva školstva.